Pytlované uhlí

2 položek celkem
lz12w86rr1.orech1
224 Kč

Bílinské pytlované uhlí Ořech 1  přímo od výrobce je určeno zejména pro klasické kotle na uhlí a kamna. Palivo zabalené do pytlů pochází výhradně z produkce...

Kód: 4-OR1P
uyo44sc885.Or2 975
224 Kč

Bílinské pytlované uhlí Ořech 2 přímo od výrobce je určeno především pro automatické kotle na uhlí, ale může být vhodné i pro některé kotle s ručním...

Kód: 4-OR2P

Uhlí: Tradiční a spolehlivé palivo pro vaši domácnost

Uhlí je jedním z nejstarších a nejznámějších fosilních paliv, které má v České republice dlouholetou tradici. Těžba uhlí probíhá buď v povrchových dolech (hnědé uhlí), nebo v hlubinných dolech (černé uhlí). I přesto, že se těžba uhlí postupně omezuje kvůli ochraně životního prostředí, stále se v České republice ročně vytěží kolem 15 milionů tun černého uhlí a několik desítek milionů tun hnědého uhlí. 

Prodej uhlí

Nabízíme pouze kvalitní hnědé uhlí, které můžete zakoupit buď volně ložené, nebo pytlované. Hnědé uhlí je charakteristické svou matnou barvou a hnědým vrypem. Odebíráme jej výhradně z produkce Severočeských dolů, konkrétně z Dolů Bílina a úpravny Ledvice. Toto uhlí splňuje všechny požadavky stanovené vyhláškou Ministerstva životního prostředí č. 13/2009 Sb. na kvalitu tuhých paliv.

Naše uhlí je ideální nejen pro domácnosti, ale i pro výrobní závody, teplárny a energetiku. Aktuálně se podíl spalování uhlí na výrobě elektřiny v České republice stále pohybuje kolem 40 %. Bílinské uhlí se odlišuje vysokou výhřevností, nízkým obsahem síry a popela a také velmi dobrými spalovacími vlastnostmi.

Skladujeme Ledvické uhlí přímo v našich areálech ve Zruči nad Sázavou a Vlašimi, kde máme vlastní uhelné sklady. Po předchozí domluvě můžete přijet a osobně si uhlí vyzvednout – naložíme vám ho a zvážíme na silniční váze. Nabízíme také přepravu naším vlastním vozovým parkem přímo na místo, které si zvolíte. Uhlí vám můžeme složit přímo do sklepa pomocí přepravníkového pásu, pokud máte vhodný vstup.

Cena uhlí

Cena uhlí za metrák je nejnižší, pokud jej kupujete volně ložené. Balené uhlí v pytlích je sice o něco dražší, ale je důkladně tříděné a snadno se s ním manipuluje. Navíc vám pytlované uhlí na paletě dopravíme kamkoliv v rámci České republiky už od jedné palety. Na jedné paletě je uloženo 30 pytlů s celkovou hmotností 750 kg (váha jednoho pytle je 25 kg).

Nejlevnější uhlí pořídíte po ukončení topné sezony, tedy v období od dubna do července, kdy nabízíme nejvíce slev.

Kontaktujte nás

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme najít to nejlepší uhlí pro vaše potřeby. 

Přátelský tým vašich dodavatelů uhlí.

logo
Record
TOP Palivo
Certifikovaný prodjece